Ulvenhoutselaan 79
4834 MD Breda
€ 4.250.000 Vraagprijs
Kenmerken
Soort object
VillaVraagprijs
€ 4.250.000 kosten koperWoonoppervlak
660 m2Perceeloppervlak
5060 m2Inhoud
2907 m3Bouwjaar
1925Kamers
19Slaapkamers
6Omschrijving
Aan één van de meest karakteristieke lanen van Breda, verscholen in een royale groene setting, bevindt zich deze bijzondere villa met een rijke geschiedenis. Een pand met allure, ruimte en een prachtige uitstraling, dat thans in gebruik is als kantoor, maar met een aantal aanpassingen weer kan worden teruggebracht naar een statige en royale villa.
De oorspronkelijke villa in Engelse cottage-stijl dateert van rond 1925, een periode waarin de Ulvenhoutselaan zich ontwikkelde tot een geliefde locatie voor royale villa’s en landhuizen. De oorspronkelijke villa was ingericht met karakteristieke vertrekken als een eetkamer, herenkamer en woonkamer, naast een keuken en bijkeuken. De royale maatvoering en de klassieke opzet van het huis zijn nog altijd voelbaar. Rond 1955 is de villa afgebroken en is de huidige villa gebouwd, onder architectuur van de architecht Jan van Erven Dorens.
Beging jaren zeventig is er een vleugel aangebouwd. In deze vleugel bevinden zich drie afzonderlijke kamers voor nog meer mogelijkheden. Afhankelijk van de wensen van de toekomstige bewoners kan deze ruimte echter een geheel nieuwe invulling krijgen. Denk bijvoorbeeld aan een sfeervolle tuinkamer die direct in verbinding staat met het groen, een royale leefkeuken als hart van het huis, of juist een comfortabele werkplek of kantoor aan huis. Ook een combinatie van deze functies behoort tot de mogelijkheden.
De villa beschikt over maar liefst zeven slaapkamers, ook de kelders dateren waarschijnlijk nog van de oorspronkelijke villa uit 1925. Daarmee biedt het huis volop ruimte voor een groot gezin, gasten, een au pair, hobby’s of een combinatie van wonen en werken.
Ook de royale zolderverdieping biedt nog volop potentie. Hier kunnen bijvoorbeeld extra slaapkamers worden gerealiseerd, maar ook een eigen gym, atelier, hobbyruimte of andere persoonlijke invulling.
Van kantoor terug naar villa
Hoewel het pand momenteel een kantoorfunctie heeft, laat de oorspronkelijke structuur zich nog altijd goed herkennen. Met een zorgvuldig ontworpen transformatie kan het kantoor weer plaatsmaken voor een bijzondere woonomgeving, waarbij de karaktervolle villa een eigentijds en zeer royaal woonhuis kunnen vormen. Juist de combinatie van historie, ruimte en mogelijkheden maakt dit een bijzonder object. Een villa die al een aantal levens heeft gekend, maar waarvan het mooiste hoofdstuk misschien nog geschreven moet worden.
Meer informatie?
Loop even bij ons binnen, bel naar Storimans en Partners of laat via het formulier weten wat wij voor u kunnen doen en we bellen of mailen u terug.






